Toyota Logo AUTOGRAND.sk Logo

 


ORIGINÁLNE VÝFUKY TOYOTA - Toyota Výfuk 

- dlhodobá životnosť
- dokonale lícujú a perfektne fungujú vďaka ich navrhnutiu špeciálne pre konkrétny model Toyota a podľa - pôvodných špecifikácií vozidla
- optimálne tlmenie hluku a akustický komfort
- konštrukcia odolávajúca rázom
- tlmiče výfuku Toyota Optifit s cenou až o 40% nižšou

Všeobecne sa priemerná doba životnosti výfukov, vďaka použitiu nerezových materiálov, predĺžila a je nepravdepodobné, že nastane výmena niektorej z jeho častí počas záručnej doby vozidla. Vo väčšine prípadov sú zákazníci objednávajúci si výfuk už majitelia starších vozidiel. Ti, vzhľadom k veku vozidla, už vyhľadávajú cenovo priaznivejšie riešenie náhradného dielu a výrobca Toyota pre tento prípad ponúka okrem výfukov z prvovýbavy i cenovo priaznivú a spoľahlivú alternatívu z ponuky výrobkov Toyota Optifit s cenou až o 40% nižšou.


K čomu slúži výfuk?

Výfukové potrubie zaisťuje plynulý prietok výfukových plynov. Taktiež zabezpečuje, aby bol motor tlmený od hluku, a aby bola jeho prevádzka hospodárna a ekologická zároveň.

Ako poznáte, kedy vymeniť výfukový tlmič?
Vozidlo je hlučnejšie, než obvykle, čo je výsledok nedostatočného tlmenia. Výfuk môže vypúšťať nadmerný dym. Niektoré časti výfuku môžu byť uvoľnené a začínajú rezonovať.


Dokonalé tlmenie
Vnútorná kapacita originálneho výfukového tlmiča Toyota a zabudovaného rezonátora zodpovedá a je vyladená na množstvo výfukových plynov produkovaných konkrétnym typom motora. To zabezpečuje optimálne tlmenie hluku, pokojný a pravidelný chod. Neoriginálne výfuky môžu mať nedostatočnú kapacitu, čo spôsobuje hlučný a nepravidelný chod a v konečnom dôsledku môžu vyvolať vyššiu spotrebu paliva, a to aj keď je výrobok úplne nový.


Životnosť

Výfukové tlmiče z prvej výbavy sú vyrobené z nehrdzavejúcej oceli a dosahujú v priemere životnosť 7 až 9 rokov a viac zatiaľ čo výfuky z ekonomického radu Toyota Optifit sú vyrobené z kvalitných alternatívnych materiálov odolávajúcich korózii s životnosťou 5 rokov a viac


Detaily spôsobujú rozdiel
K originálnemu výfukovému potrubiu Toyota patria tiež originálne držiaky a príchytky, ktoré svojou konštrukciou zaisťujú bezpečné uchytenie minimalizujúce vibrácie a rezonancie. Neoriginálne výfukové diely sú často slabé, nepresne lícujú a môžu prenášať hluk a vibrácie.


Pre viac informácií o tomto rade produktov kontaktujte Váš autorizovaný servis Toyota AUTOGRAND.


Zatvoriť
Príjemca
Meno:
E-mail:
Odosielateľ
Meno:
E-mail:
Správa:
Prosím prepíšte kód:
antiSpam
Odoslať formulár  
Vyhľadať  
Copyright © 2007-2019 AUTOGRAND.sk
  Vyhľadávanie na AUTOGRAND.sk
Vyhľadať  
  Newsletter

Dostávajte mailom najnovšie informácie o naších produktoch!

OK