Toyota Logo AUTOGRAND.sk Logo

 


ORIGINÁLNA SPOJKA TOYOTA

- vysoká spoľahlivosť a predĺžená životnosť trecích materiálov (o 20-40% dlhšia)
- tichý chod a znížené vibrácie
- optimálne funkcie a presná montáž, pretože sú navrhnuté pre každý konkrétny model
- v ponuke taktiež renovované spojkové súpravy s cenou až o 45% nižšou voči prvej výbave

K čomu slúži spojka?
Spojka prenáša krútiaci moment motora do prevodovky a ďalej k poháňaným kolesám, umožňuje zmenu prevodových stupňov a tlmí hluky a vibrácie.


Ako poznáte, kedy je spojka opotrebovaná?
Účinnosť spojky sa postupne znižuje ako dôsledok opotrebenia trecej lamely. Prejavujúce sa príznaky opotrebovanej spojky sú ťažšie rozbiehanie, chvenie, hluk a zvýšená spotreba paliva.

Niekoľko vlastností, ktoré Vám ponúka originálna spojka Toyota:


Bezproblémový chod
Trecie lamely originálnych spojok Toyota majú po obvode drážky, ktoré zaručujú hladký záber. Mnoho konkurenčných produktov ich nemá, a to spôsobuje ich šklbanie a chvenie.


Znížené chvenie
Torzné tlmiče kmitov spojkových lamiel sú navrhnuté tak, aby tlmili hluk a chvenie, a aby zabezpečovali plynulý rozbeh a hladkú akceleráciu. Tlmiče kmitov originálnych spojok Toyota sú skonštruované tak, aby odpovedali charakteristike každého konkrétneho modelu. Neoriginálne produkty často vyzerajú podobne, avšak ich charakteristika nie je vždy optimálna.


Dlhšia životnosť
Membránové pružiny originálnych prítlačných tanierov Toyota sú z dôvodu zvýšenia trvanlivosti a predĺženia životnosti vytvrdené. Bez tejto zvýšenej ochrany sa môžu neoriginálne pružiny ohnúť alebo sa ľahšie opotrebiť, čo znižuje životnosť spojky.


Výmenné spojkové súpravy z ekonomického radu dielov Toyota Optifit
Ku koncu životnosti spojky, kedy je spojkové obloženie opotrebované a spojka nefunkčná, je asi 65 % materiálu spojky v plne vyhovujúcom stave a môže byť ekonomicky renovovaná a opätovne použitá.


Renovovaná spojková súprava Optifit, skladajúca sa z lamely, prítlačného taniera a ložiska, je originálnym výrobkom Toyota, ktorého hlavné nosné časti boli kvalifikovane a priemyselným spôsobom renovované a použitím nových komponentov opäť zmontované. Renovovaná spojková súprava Toyota Optifit je spoľahlivá a k životnému prostrediu šetrná voľba, ktorá zákazníkovi ušetrí až 45% z ceny v porovnaní s cenou dielu z pôvodnej výbavy. Podmienkou pre zachovanie výhodnej ceny a zároveň aj výmenného systému renovovaných dielov je nutnosť zabezpečiť vrátenie pôvodnej opotrebenej lamely a prítlačného taniera (ložisko sa nerenovuje a preto nevracia).

Pre viac informácií o ekonomickom rade produktov Toyota Optifit kontaktujte servisné oddelenie Toyota AUTOGRAND.


Zatvoriť
Príjemca
Meno:
E-mail:
Odosielateľ
Meno:
E-mail:
Správa:
Prosím prepíšte kód:
antiSpam
Odoslať formulár  
Vyhľadať  
Copyright © 2007-2019 AUTOGRAND.sk
  Vyhľadávanie na AUTOGRAND.sk
Vyhľadať  
  Newsletter

Dostávajte mailom najnovšie informácie o naších produktoch!

OK