Toyota Logo AUTOGRAND.sk Logo

 


ORIGINÁLNE CHLADIČE TOYOTA

- vysoká účinnosť chladenia
- vyrobené podľa pôvodných konštrukčných rozmerov vozidla
- testované podľa náročných štandardov Toyota
- v ponuke tiež cenovo výhodné chladiče Toyota Optifit s cenou o 30% nižšou než prvovýbava


Nutnosť každého motora

Nie je to niečo, čo bežný vodič považuje za niečo dôležité, ale prakticky pre každé moderné vozidlo je chladič nutnosťou zabezpečujúcou funkčnosť celku. Tichý a neviditeľný hráč ukrytý pod kapotou, ktorý je v prevádzke vždy, keď je motor zapnutý, aby z neho odvádzal prebytočné teplo. Bez jeho správnej funkcie by sa motor rýchlo prehrial a následne zadrel, čo by viedlo k drahej oprave.

Účinnosť chladičov

Tak ako vozidlo starne dochádza k znižovaniu chladiaceho účinku chladiča. Jeho jemné kanáliky a rebrovanie zabezpečujúce odvod motorového tepla sa postupne zanášajú drobnými časticami a znižujú tak ako výkon chladiča, tak aj výkon motora samotného. Bolo zistené, že 3 roky prevádzkovaný chladič má chladiaci účinok najviac 92% oproti pôvodnému stavu.

Ekonomicky výhodné chladiče Toyota Optifit

Okrem chladičov tzv. pôvodnej výbavy, ktoré sa používajú pri montáži nových vozidiel a tiež pre trh s náhradnými dielmi Vám TOYOTA ponúka aj chladiče z ekonomického radu Toyota Optifit. Chladiče Toyota Optifit sú cenovo atraktívne a zároveň spoľahlivé riešenie prispievajúce k zníženiu nákladov na opravu havarovaných vozidiel (až 80% všetkých výmen chladičov je spôsobených haváriou vozidla). Ich cenové zvýhodnenie oproti chladičom z prvovýbavy je až 30%.

Neoriginálny chladič môže mať slabší chladiaci účinok

Niektoré neoriginálne chladiče majú chladiaci účinok až o 15 až 20% nižší než chladiče Optifit a to zapríčiňuje rýchlejšie vybíjanie akumulátora spôsobené častým spínaním vetráku chladiča, vyššie CO2 a spotrebu paliva, nižšiu výkonnosť motora a celkovo vyššie prevádzkové náklady.

Chladiče Toyota Optifit sú vyrobené pôvodným dodávateľom a z rovnakých častí ako chladiče z prvej výbavy. Ich ďalšou výhodou je bezproblémová aplikovateľnosť.


Zatvoriť
Príjemca
Meno:
E-mail:
Odosielateľ
Meno:
E-mail:
Správa:
Prosím prepíšte kód:
antiSpam
Odoslať formulár  
Vyhľadať  
Copyright © 2007-2019 AUTOGRAND.sk
  Vyhľadávanie na AUTOGRAND.sk
Vyhľadať  
  Newsletter

Dostávajte mailom najnovšie informácie o naších produktoch!

OK