Toyota Logo AUTOGRAND.sk Logo

 

Nová Toyota Prius+

 

  • Prius+, model Prius pre všetkých, ktorým štandardný Prius "nestačí “
  • Prvé európske vozidlo MPV spájajúce 7 sedadiel s plnohodnotným hybridným pohonom
  • Najlepší koeficient aerodynamického odporu v triede – Cd 0,28
  • Prius+ - spotreba paliva 4,1 l/100 km a emisie CO2 96 g/km na čele triedy


Toyota Prius+ je prvé vozidlo, ktoré ponúkne európskym zákazníkom praktickosť siedmich sedadiel v spojení s plnohodnotným hybridným pohonom. Vyhovuje požiadavkám stále početnejšej skupiny zákazníkov – ekologicky uvedomelých rodín, ktoré potrebujú viac priestoru – a rozširuje tak príťažlivosť ekologických parametrov a vyspelej technológie pohonu Hybrid Synergy Drive® na zatiaľ najväčšiu zákaznícku základňu.
Prius+ je úplne nanovo navrhnuté vozidlo. Vďaka jeho dizajnu exteriéru nejde iba o predĺženú verziu, ale o nový evolučný stupeň štandardného modelu Prius.


Exteriér
Elegantný a smelý dizajn zahŕňa predĺženú líniu strechy s integrovaným panoramatickým strešným oknom, zachováva si typickú trojuholníkovú siluetu modelu Prius a pre Prius+ zaisťuje najlepší koeficient aerodynamického odporu v triede s hodnotou Cd 0,28.

Lichobežníková predná časť obsahuje svetlomety s ostrými hranami, aerodynamické rohy minimalizujúce turbulencie a zväčšenú dolnú mriežku chladiča. Charakteristický dizajn zadnej časti zdôrazňujú praktické dvere batožinového priestoru s hornými závesmi, strešný spojler na zlepšenie obtekania vzduchu a zložité zadné kombinované svetlá umiestnené čo najviac do strán na zaistenie maximálneho otvoru batožinového priestoru.

Ako naznačuje jeho názov, Prius+ poskytuje výrazne viac priestoru a miesta pre cestujúcich. Je o 155 mm dlhší, 30 mm širší a 85 mm vyšší ako štandardný Prius a jeho rázvor kolies sa predĺžil o 80 mm. Vďaka tomu v ňom môžu cestovať dospelí vo všetkých 3 radoch sedadiel.

Motorizácia
Prius+ je výkladnou skriňou najnovšej generácie pohonu Hybrid Synergy Drive® spoločnosti Toyota, ktorý využíva 1,8-litrový zážihový motor s Atkinsonovým cyklom s výkonom 73 kW a silný elektromotor s výkonom 60 kW. Celkový systémový výkon má hodnotu 136 k DIN. Prius+ zrýchli z 0 na 100 km/h za 11,3 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 165 km/h.

Plnohodnotný hybridný pohon, ktorého ekologické parametre ešte ďalej zlepšujú špičkové aerodynamické vlastnosti a nízka hmotnosť modelu Prius+, poskytuje najlepšie hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 v triede – 4,1 l/100 km a 96 g/km.

Prius+ rovnako ako štandardný Prius poskytuje tri jazdné režimy aktivované podľa potreby, ktoré zvyšujú schopnosti plnohodnotného hybridného pohonu: režim EV (elektromobil) umožňuje ultratichý chod výhradne s použitím elektromotora a dojazdovou vzdialenosťou až dva kilometre, ktorý sa vyznačuje nulovou spotrebou paliva a emisiami. Režim ECO, v ktorom je prvoradá spotreba paliva, tlmí odozvu škrtiacej klapky na používanie plynového pedála a obmedzuje spotrebu energie klimatizačným systémom. Tretí režim POWER (výkon) poskytuje zvýšený systémový výkon.

 

Interiér
Dynamická architektúra úplne nového interiéru zahŕňa zreteľne horizontálnu palubnú dosku obklopujúcu stredovú konzolu, stredový panel a prístroje, čím vzniká jednoliaty celok. V spojení s konkávnym obložením dverí a dobre zadefinovaným stredovým priestorom medzi konzolou a panelom prepájajúcim vodiča a predného spolujazdca tak vzniká bezprecedentný dojem priestrannosti.
Pre Prius+ je tak ako pre každý model z novej rodiny vozidiel Prius k dispozícii jedinečný rad multimediálneho vybavenia s dotykovou obrazovkou. V štandardnej výbave vozidla je systém Toyota Touch. Ako voliteľná výbava sú k dispozícii navigačné systémy Toyota Touch & Go Plus a Toyota Touch Pro, ako aj prémiový audiosystém JBL Matrix vybavený technológiou GreenEdge.

Displej HUD
Od výbavy Prius+ Comfort je súčasťou výbavy displej HUD s projekciou na čelné sklo. Na želanie je možné objednať svetlomety s technológiou LED, adaptívny tempomat (ACC) a prednárazový bezpečnostný systém.
Otvorenosť interiéru zdôrazňuje aj veľké, panoramatické strešné okno zo živicového materiálu, ktoré je tiež v ponuke od výbavy Prius+ Comfort. Ide o prvé použitie tohto materiálu vo vozidle Toyota. V kombinácii s optimalizovanou konštrukciou je o 40 % ľahší ako jeho sklenený náprotivok a poskytuje vyššiu úroveň odolnosti proti teplu. Súčasťou strešného okna je funkcia automatickej clony prepojená so zámkami dverí, ktorá zabraňuje zvyšovaniu teploty v kabíne počas parkovania v horúcom počasí.


Inovatívny ovládač klimatizácie sústreďuje najčastejšie používané funkcie do jedného otočného kolieska. To ponúka intuitívnu obsluhu a zvyšuje použiteľnosť, pričom sa zároveň vyznačuje vizuálne príťažlivým, charakteristickým dizajnom.

Sedemmiestne usporiadanie nového plnohodnotného hybridu Toyota zahŕňa tri nezávislé, delené a sklopné sedadlá v druhom rade a tretí sklopný rad delený v pomere 50:50. Jasný výhľad dopredu pre všetkých cestujúcich sa dosiahol zvýšením polohy sedenia v každom rade o 45 mm oproti radu vpredu, pričom zároveň zostal v každom rade zachovaný dostatočný voľný priestor pre hlavu i nohy.

Dokonca aj so siedmimi cestujúcimi na palube poskytuje Prius+ 200 litrový batožinový priestor. Po sklopení tretieho radu sedadiel sa táto hodnota zvýši na 505 litrov. Otvor batožinového priestoru so šírkou 1 105 mm, čo je o 95 mm viac ako v štandardnom modeli Prius, umožňuje ľahké nakladanie a vykladanie batožiny. Flexibilitu batožinového priestoru zvyšuje aj veľká úložná priehradka s rozmerom 345 mm pod jeho podlahou.

Použitie tretieho radu sedadiel umožnila inštalácia mimoriadne kompaktného, priestorovo úsporného lítium-iónového akumulátora do stredovej konzoly vozidla medzi predné sedadlá. Vďaka tomu nebolo v interiéri vozidla MPV potrebné prijať žiadne kompromisy v oblasti priestoru pre siedmich cestujúcich ani pre batožinu.

Batéria
Tento model používa lítium-iónové akumulátory ako prvý zo všetkých plne hybridných modelov Toyota bez technológie Plug-in.

 

 

Toyota Prius+ - čítajte viac

 

Zvažujem kúpu Toyoty
Záujem o model:

Mám záujem o:

Plánujete kúpu vozidla Toyota?
znakov do konca.
Chcete dostávať náš newsletter?
Spracovanie osobných údajov:
antiSpam [nový kód]
Zatvoriť
Príjemca
Meno:
E-mail:
Odosielateľ
Meno:
E-mail:
Správa:
Prosím prepíšte kód:
antiSpam
Odoslať formulár  
Vyhľadať  
Copyright © 2007-2019 AUTOGRAND.sk
  Vyhľadávanie na AUTOGRAND.sk
Vyhľadať  
  Newsletter

Dostávajte mailom najnovšie informácie o naších produktoch!

OK